بیمه ایران - نمایندگی رفوگربیمه دیجیتال

مرجع مشاوره و صدور بیمه نامه های تخصصی (کیفیت محصول، سفرهای خارجی، حمل و نقل بین الملل، تجهیزات الکترونیکی و انواع بیمه نامه های مسئولیت و مهندسی)

تعريف ماهوي

چنانچه به نقش مديريتي بيمه گر نظري داشته باشيم درمي يابيم، بيمه گر با ايجاد رابطه تعاوني و متشكل نمودن كليه افرادي كه در معرض خطر معيني قراردارند و بدليل توانائي محدودشان در مقابله با آثار آن نگران هستند، آنها را تحت حمايت قرار مي دهد. بعبارتي در اين تعريف دو عنصر خطر و تعاون از عوامل اصلي تشكيل صندوق بيمه اي مي باشد كه بيمه گر با توجه به اصول و ضوابط حاكم بر حرفه خود آن را اداره مي نمايد.

تعریف حقوقی

ماده يك قانون بيمه مصوب ارديبهشت ماه 1316 عقد بيمه را چنين تعريف مي نمايد:
" بيمه عقدي است كه به موجب آن يك طرف تعهد مي كند در ازاء پرداخت وجه يا وجوهي از طرف ديگر درصورت وقوع يا بروز حادثه خسارت وارده بر او را جبران نموده و يا وجه معيني بپردازد. متعهد را بيمه گر طرف تعهد را بيمه گزار، وجهي را كه بيمه گزار به بيمه گر مي پردازد حق بيمه و آنچه را كه بيمه مي شود موضوع بيمه نامند".

تعريف فني بيمه

باتوجه به موارد ياد شده و از ديدگاه فني: بيمه عملي است كه به موجب آن يك طرف (بيمه گر) با قبول مجموعه خطرها و با رعايت قواعد آمار و احتمالات درازاء دريافت وجهي (حق بيمه) از طرف ديگر (بيمه گزار) تعهد مي نمايد در صورت تحقق خطر معيني خسارت وارد به او و يا شخص ديگر را جبران كرده و يا وجه معيني بپردازد و يا خدمتي انجام دهد.

بیمه ایران

logo-samandehi

نماد انجمن صنفی کسب و کار

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت بیمه دیجیتال،متعلق به نمایندگی 20319 شرکت سهامی بیمه ایران می باشد.

استفاده از مطالب این سایت ، با ذکر منبع بلامانع است.

تهران، بزرگراه رسالت، خیابان استاد حسن بنا (جنوبی)، پلاک 137، طبقه سوم شمالی

تلفن: 88863960 ، 88309793 ، 86021241

www.bimehdigital.ir - www.bimehdigital.com - info@bimehdigital.ir

طراحی و اجرا: وب نگاران

 
پیام بگذارید
سوالات خود را با ما در میان بگذارید. همکاران ما در اسرع وقت پاسخ شما را ارسال خواهند نمود.
1000 کاراکتر باقیمانده