بیمه ایران - نمایندگی رفوگربیمه دیجیتال

مرجع مشاوره و صدور بیمه نامه های تخصصی (کیفیت محصول، سفرهای خارجی، حمل و نقل بین الملل، تجهیزات الکترونیکی و انواع بیمه نامه های مسئولیت و مهندسی)

بیمه کیفیت محصول که در صنعت بیمه از آن با نام بیمه مسئولیت محصول یاد می شود، مسئولیت مدنی بیمه گزار(تولید کننده، توزیع کننده و عرضه کننده) در قبال کالایی که به مصرف کننده یا مشتری عرضه می کند را تحت پوشش قرار می دهد. به این معنا که اگر مصرف کننده در صورت استفاده و مصرف محصول (که ناشی از قصور در کیفیت یا نقصان در کیفیت محصول است) متحمل ضرر و زیان گردد، توليد كننده مکلف به جبران خسارت مالي وارده به مصرف کننده می باشد و باید نسبت به جبران خسارت ایجاد شده اقدام نمايد. حال بیمه گزار (تولید کننده) ریسک ناشی از پرداخت غرامت ناشی از قصور در کیفیت را به بیمه گر منتقل می نماید و بیمه گر این ریسک را در قالب بیمه مسئولیت محصول تحت پوشش قرار می دهد.

روند ارایه این بیمه نامه بدین ترتیب است که تولید کننده نوع، مشخصات و حجم تولید محصولات خود و خطراتی که متوجه محصول مورد نظر است را به بیمه گر اعلام می کند و بیمه گر پس از بررسی و اکچوئری و پذیرش ریسک با لحاظ منافع بیمه گر نسبت به ارایه بیمه نامه با شرایط خاص اقدام می نماید.

نوع دیگر بیمه مسئولیت محصول، بیمه مسئولیت ناشی از محصول است. این بیمه نامه در مواقعی درخواست می گردد که خسارت وارد ناشی از قصور در کیفیت محصول باعث وقوع خسارتهای بزرگ مالی و بعضا جانی گردد. مصداق بارز آن مصرف مواد غذایی می باشد که ممکن است استفاده از آن باعث ایجاد خسارتهای جانی به شخص مصرف کننده گردد. مثال دیگر عایقهای رطوبتی است که عدم کیفیت یا کارکرد نامناسب آن باعث ایجاد خسارتهای جانبی مالی به مصرف کننده خواهد شد.

 

منابع:

  1. Woodall, Jon A. (April 29, 2013). "The State of Commercial General Liability Insurance Coverage for Defective Construction". The National Law Review. Retrieved 6 May 2013.
  2. "Insurer's Duty to Defend its Insureds". FindLaw. Retrieved 4 November 2016.
  3. Mathias, Jr., John H.; Shugrue, John D.; Thomas A., Marrinson; Daniel J., Struck (2006), Types of Insurance Policies". Insurance Coverage Disputes. New York: Law Journal Press. p. 1-11. ISBN1588520757. Retrieved 8 March 2017.
  4. Hernandez, Pedro. "5Insurance Tips for Small Technology Companies".

بیمه ایران

logo-samandehi

نماد انجمن صنفی کسب و کار

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت بیمه دیجیتال،متعلق به نمایندگی 20319 شرکت سهامی بیمه ایران می باشد.

استفاده از مطالب این سایت ، با ذکر منبع بلامانع است.

تهران، بزرگراه رسالت، خیابان استاد حسن بنا (جنوبی)، پلاک 137، طبقه سوم شمالی

تلفن: 88863960 ، 88309793 ، 86021241

www.bimehdigital.ir - www.bimehdigital.com - info@bimehdigital.ir

طراحی و اجرا: وب نگاران

 
پیام بگذارید
سوالات خود را با ما در میان بگذارید. همکاران ما در اسرع وقت پاسخ شما را ارسال خواهند نمود.
1000 کاراکتر باقیمانده